Lazer Epilasyonun Bilinmeyen Yönleri

ÖZEL KÖNİ POLİKLİNİĞİ'NDE GÜVENLİ, HİJYENİK, KALICI LAZER EPİLASYON YAPTIRMANIN TAM ZAMANI!

Lazer epilasyon temelde kıl köklerini imha işlemidir. Bu süreçte hedef seçici olarak ısıtma yapılır ve kıl köklerindeki hücreler yakılarak hasara uğratılır. Kıl kökü tarafından emilen enerji, ısıya dönüştürülür ve kılın kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Cilde milisaniye gibi kısa anlarda uygulanan lazer ışınları, cilt hücrelerinde herhangi bir zarar oluşturmadan geçer ve kıl kökünde bulunan renk pigmentleri tarafından bu ışınlar emilir. Lazer epilasyon cihazlarının tümü, kılların gelişimini geciktirdiği gibi, azalmasını ve daha zayıf çıkmasını sağlamaktadır.

Epilasyon uygulamalarında lazer ışınları iç organlara kadar ulaşmaz dolayısıyla iç organlar üzerinde bir yan etkisi bulunmadığı gibi kanser oluşumuna sebebiyet verecek bir etkisi de bulunmamaktadır. Bilinen herhangi bir alerji yapma özelliğine de rastlanmamıştır.

Lazer epilasyon uygulamaları son derece hassas bir işlemdir. Bu nedenle uygulamanın mutlaka doktor kontrolünde, hijyenik klinik ortamında ve uluslararası standartlara uygun cihazlarla yapılması gerekmektedir.

KALICI LAZER EPİLASYON CİHAZLARININ ETKİNLİK ALANLARI

ALEXANDRİTE LAZER: Türk insanı genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle Alexandrite lazer epilasyon için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazerler, derinlerdeki kıl köklerine kadar ulaşabildiğinden, daha kalıcı sonuç sağlar Oldukça başarılı sonuçlar sağlayan Alexandrite lazerlerde kalıcı yanık problemi de yaşanmaz. Cihaz 3 santim gibi uygun bir mesafeden atış yaptığı için hijyen açısından sorun yaşanmamaktadır. Polikliniğimizde Amerikan FDA onayı almış Cynacure marka Alxandrite cihazı kullanıldığı için diğer Alexandrite cihazlarına göre en son sistem olmasında dolayı daha güvenlidir.

NDYAG LAZER: ince ve derin olan kıllarda ve yüzde başarı sağladığımız bir cihazdır. Güneşin yazın yoğun olmasından dolayı epilasyona ara vermeden devam edilmektedir.

DİODE LAZER: Diode lazer epilasyon cihazları, epilasyon amacıyla dünyada en fazla kullanılan epilasyon cihazlarından biridir. Diode lazer epilasyon cihazları, hem koyu renk hem de açık renk cilt tiplerinde oldukça başarılı epilasyon sağlamaktadır. Diode lazerlerin aynı zamanda kalın telli ve koyu renk kıllarda da oldukça etkili olduğu biliniyor. Ancak diyot diğer lazer epilasyon cihazlarından farklı olarak Diode lazer epilasyon cihazları, ince tüyler üzerinde de oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Diğer lazer epilasyon cihazlarının başarısının daha düşük düzeyde olduğu sırt, boyun, yüz, kol, ve omuzlarda da oldukça başarılı epilasyon sağlayan bir yöntemdir. Dide lazer epilasyon cihazı; Hormonal tüylenmenin en yoğun görüldüğü yüz bölgesinde de son derece yüksek etkili sonuçlar sağlayabildiği için her klinikte mutlaka bulunması gereken lazer epilasyon cihazıdır.

KLİNİĞİMİZDE 1996'DAN BU GÜNE, HİJYENİK KLİNİK ORTAMINDA, DOKTOR KONTROLÜNDE VE FDA ONAYLI LAZER EPİLASYON CİHAZLARI OLAN ALEXANDRITE, ND-YAG, DİOT SİSTEMLERİYLE KALICI LAZER EPİLASYON HİZMETİ VERİLMEKTEDİR.

BİLGİ İÇİN LÜTFEN ULAŞINIZ: 0555 978 57 49- 0242 241 57 65

bg

sosyal 1 sosyal 2 sosyal 3