Kendi Kanınızdan Gelen Mucize: Prp

PRP (Platelet Rich Plazma) tedavisi, trombosit ya da platelet olarak adlandırılan kan hücrelerini içeren, cilt tedavilerinde ve saçlı derinin tedavisinde kullanılmaktadır. Uygulama derinin altına enjeksiyon yapılması şeklindedir.

PRP, estetik amaçlı yapılan uygulamalarda boyun. Eller, bacakların içleri, boyun bölgesi, yüz, dekolte bölgesi ve kollar gibi vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir.
Kendi kanımızdan gelen mucize PRP ile ayrıca, lazer-peeling gibi uygulamaların hemen ardından, derinin hızla yapılanmasını sağlamak mümkündür. Yıllarca ultraviole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda deride oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlamak, iyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak, saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olmak amacıyla günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Son dönemlerde, tıpta yaşanan gelişmeler doğrultusunda PRP tedavisinin başarılı uygulamalara imza attığı yeni saha ise "kireçlenme tedavisidir". PRP uygulaması kireçlenme tedavilerinde, özellikle dizde oluşan kireçlenmelerde son yıllarda oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. PRP uygulaması sayesinde elde ettiğimiz trombositlerden salınımı gerçekleşen iyileştirici özelliğe sahip faktörler, kıkırdakların tamir edilmesinde etkili rol oynamaktadır.

Polikliniğimizde PRP tedavisi hekim kontrolünde uzun yıllardır başarı ile uygulanmaktadır.

Kendi kanınızdan gelen güzellik ve şifa Özel Köni Polikliniği'nde

bg

sosyal 1 sosyal 2 sosyal 3