Kalıcı Makyaj Uygulaması Yaptırırken Dikkat!!

koni-17 nisan

Kalıcı Makyaj Uygulaması Yaptırırken Dikkat!!!!!

Kalıcı makyaj uygulaması görsel zevke, el becerisine, renk bilgisine, tıbbi ve anatomi alt yapısına sahip en önemlisi deneyimli estetisyenler tarafından yapılmalıdır, yapılmadığı takdirde yıllardır karşılaştığımız aşağıda yer verdiğimiz sorunlarla karşılaşabilmeniz olası bir durumdur.

Renk maddesinin çabuk solması: Doğru deri tabakasına verilmeyen boyanın yüzeysel kalması veya boyanın içindeki pigmentlerin kalitesinin düşük olması rengin çabuk açılmasında etkilidir.

Beklenmeyen yaralar: Eğer mikropigmentasyon işlemi çok kuvvetli yapılırsa aşırı yaralanma meydana gelir.

Tutarsız renkler: Doğru olmayan teknikler ve renk bilgisi eksikliği sonucunda bu olay meydana gelebilir.
Renk maddesinin yayılımı (renk maddesinin kaş içerisinde yayılımı); Derinin içine giren iğnenin artan derinliği ve süresinden meydana gelir. Uygulama yapılacak bölgenin dışına renkler yayılarak kötü ve silinemeyen izler bırakır.

Enfeksiyon: Eğer hasta operasyondan sonraki bakımı uygulama yapan kişinin yazılı direktifi dışında yaparsa veya bakamazsa veya uzman kişinin cilt durumuna uygun tavsiyede bulunmazsa ya da işlem steril olmayan iğnelerle yapıldıysa enfeksiyon kapılabilir.

Uçuk: Uygulama yapılacak bölgede herpes simplex virüsü olması uçuk çıkma olasılığını arttırır uygulama yapılacak bölgenin öncesi ve sonrası medikal estetik uygulama sonrası kullanıma uygun Ceres Regenerative Krem kullanılması gereklidir.

İstenilen şekil: Kişinin tarzı, cildin ve kaşın yapısı istenilen uygulama hakkında doğru bilgi verilmemesi ve kişinin doğru anlaşılmaması kişiyi sürekli mutsuz eder.

bg

sosyal 1 sosyal 2 sosyal 3