Lazer Epilasyon Yaptırmak için 10 Geçerli Neden

LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPTIRMAK İÇİN 10 GEÇERLİ NEDEN!

1-)İSTENMEYEN KILLAR İÇİN KESİN ÇÖZÜM: Lazer epilasyon işlemi, istenmeyen vücut kıllarından kurtulmak için, en kesin çözüm yoludur. Diğer kıl alma yöntemlerinde kıllar, kısa süre sonra yeniden çıkarken, lazer epilasyon kıl köklerini yakarak tahrip ettiği için, kılların yeniden çıkmasını engellemektedir.

2-) BATIK PROBLEMİ: Lazer epilasyon işlemi, batık oluşumunu engelleyen bir uygulamadır. Kıllar kalın ve cilt gözenekleri küçükse, bu tür durumlarda kıllar, deri üstüne çıkamayıp, deri altında uzamaya devam ederek batıkların oluşmasına neden olmaktadır. Bu batıkları deri üstüne çıkarmak, oldukça zahmetli ve acı verici olabilmektedir. Zaman zaman, kıl köklerinin iltihaplandığı batıklar, cilt yüzeyinde leke ve iz kalmasına da neden olabilmektedir. Kalıcı lazer epilasyon uygulaması, kılları kırmadan, köklerinin tahrip edilmesi yöntemiyle epilasyon işlemi yaptığı için, batık oluşumu görülmemektedir.

3-) BEYAZ KILLARA DİKKAT: Lazer epilasyon uygulamasının erken yaşlarda yaptırılmasında fayda vardır. Bildiğimiz gibi yaşlandıkça, vücut kıllarımız beyazlaşmaktadır. Lazer epilasyon cihazlarının beyaz kılları görmesi, koyu renk kıllara nazaran daha zordur. Bu nedenle kıllarımız beyazlamadan önce, zaman kaybetmeden lazer epilasyon uygulaması yaptırıp, istenmeyen kıllardan kurtulmak son derece elzemdir.

4-) ACIYA SON: Lazer epilasyon uygulaması, ağdaya ve makineye nazaran çok daha acısız bir işlemdir. Klinik ortamında yapılan lazer epilasyon işleminde, ihtiyaç duyulduğu taktirde hassas bölgeler, uygulama yapılmadan önce lokal anestezik kremlerle uyuşturulabilmektedir. Ayrıca ilerleyen lazer epilasyon teknolojisi sayesinde, artık cihazlar çeşitli yöntemlerle (ör: soğutucu etki) yapılan işlemin acısını minimize etmek konusunda oldukça önemli bir mesafe kat etmiştir.

5-) ZAMAN TASARRUFU: Lazer epilasyon uygulaması, en pratik epilasyon yöntemidir. Ağda, klasik epilasyon ve makine ile yapılan uygulamalar sonrasında kıllar, iki hafta içinde tekrar çıkmaya başlar. Klasik epilasyon yöntemlerinde, kıllarda bir azalma olmadığı ve kısa sürede yeniden çıktığı için, kısa aralıklarla uygulamayı tekrarlamak icap etmektedir. Oysa kalıcı lazer epilasyon uygulaması, kıl köklerini tahrip ettiği ve kılları azaltıp, yeniden çıkmasını engellediği için, uygulama yaptıran kişiye zaman kazandıracaktır.

6-) LAZER EPİLASYON, CİLDİNİZİN DOSTUDUR: Lazer epilasyon uygulaması, cilt dostu bir uygulama şeklidir. Uzun yıllar sir ağda ile epilasyon uygulaması yapan kişilerin cildinde, lekelenmeler, elastikiyet kaybı ve sarkmalar görülebilmektedir. Lazer epilasyon uygulaması cilt yüzeyine ve cilt yapısına zarar vermeyen son derece güvenli bir uygulamadır.

7-) PÜRÜZSÜZ VE KUSURSUZ BİR CİLT: Klasik epilasyon uygulamaları sonrası, cilt yüksek oranda tahriş olur. Kıl kökleri kızarıp şişer, cilt yüzeyi pütürlü ve kırmızı benekli bir görünüm alır. Lazer epilasyon uygulaması yapılmış ciltte ise gözenekler küçülür ve cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

8-) GELECEĞE YATIRIM; LAZER EPİLASYON: Klasik epilasyon yöntemleri, sürekli tekrarlamanın zorunlu olması, acı verici olması ve uzun zaman alması dolayısıyla konforlu olmayan yöntemlerdir. Pratik ve kalıcı bir yöntem olan lazer epilasyon uygulaması, ilerleyen yaşlarda bizi, klasik epilasyon uygulamalarının zahmetinden kurtaracaktır.

9-)KONFOR İÇİN LAZER EPİLASYON: Lazer epilasyon uygulaması, son derece konforlu bir epilasyon şeklidir. Uygulamayı yaptıran kişilerin tamamına yakını tedaviye rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Ayrıca hızlı bir yöntem olması ve 1-2 saat içinde tüm vücuda uygulama yapılabilme imkânı tanıması dolayısıyla da diğer epilasyon uygulamalarından, çok daha kullanışlı bir yöntemdir.

10-) GÜVENLİK İÇİN LAZER EPİLASYON: Kalıcı lazer epilasyon uygulaması, klinik ortamında ve uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde, istenmeyen vücut kıllarından kurtulmanın en güvenli yoludur. Cilt üzerine toksik ya da alerjik bir yan etkisi yoktur, cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz, kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir bulguyoktur.

bg

sosyal 1 sosyal 2 sosyal 3