Oksijen Terapi

Oksijen TerapiOKSİJEN TERAPİ, OKSİJENLİ BAKIM

Cildimiz oksijenin yardımıyla kendini yeniler.
Cilde doğal oksijen verilerek yapılan işleme oksijen terapi denir. Oksijen terapi yurtdışında yıllardır uygulanmaktadır. Oksijen terapi uygulamasında cilde 0,6 ile 1 arasında değişen basınçlarda oksijen uygulanır. Yoğunlaştırılmış olan oksijen cilde uygulandığı zaman, basınç dolayısı ile hem uygulamanın sonucu hem de oksijen aktivitörlü ürünün etkinliği artacaktır. Oksijen terapisi bakımlarında özel bir kozmetik ürün kullanılır.Bu ürünün içinde A,C ve E vitamini bulunmaktadır. İçeriği hakkında yukarıda bilgi verdiğimiz bu özel ürün, oksijenle birlikte cilde püskürtüldüğü an, 1 bar civarında olan etkisi sayesinde, cildin en alt katmanlarına bile ulaşabilmektedir. Bundan dolayı ürünü cilde yedirebilmek için, cilt yüzeyine herhangi bir baskı uygulamaya gerek yoktur. Oksijen terapi uygulamasının ilk yapıldığı an itibariyle, oksijen aktivitörlü ürünle birlikte oksijen de cildimizin en alt tabakalarına kadar ulaşır ve kan dolaşım hızını artırır. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Oksijen terapi cilt hücrelerinin metabolizmasını çalıştırdığı için hücre yaşlanmasını geciktirici etki gösterir. Oksijen terapi cilde belli oranda bir basınç vasıtası ile uygulandığından dolayı, cilt yüzeyinde masaj etkisi yaratmaktadır. Bundan dolayı elastin ve kolajen sentezinin uyarılmasını sağlar.

Yaş ilerledikçe serbest radikallerin artışı, hatalı beslenme alışkanlıkları, kozmetiklerin yanlış kullanımı, sigara ve alkol tüketimi ve özellikle de güneşin zararlı UV ışınlarının etkileri ile zarar gören cildimiz yıpranmaya, incelmeye, lekelenmeye, kırışmaya ve sarkmaya başlamaktadır. Oksijen terapi uygulamasıyla bakım yapılan cildimiz kendini yeniler ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

OKSİJEN HANGİ TİP CİLTLERE VE NE AMAÇLI UYGULANMAKTADIR?

Hassas cilt yapısına sahip kişilerde, cildi yatıştırmak ve yapılandırmak amacıyla ve elastikiyeti azalmış ciltlerin elastikiyetini arttırmak için cilde oksijen terapi uygulaması yapılır.

CİLTTE OKSİJEN TERAPİ BAKIMLARI KAÇ YAŞ İTİBARİ İLE UYGULANMAYA BAŞLAR?

Ortalama cilt yaşına bağlı olarak 20 li yaşlar itibari ile oksijen terapi bakımına başlamak gerekir.

Oksijen TerapiOKSIJEN TERAPİNİN FAYDALARI NELERDİR?

 1. Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen, metabolizmayı hızlandırarak, vücutta biriken toksinleri atılmasını sağlar. Toksin birikiminden dolayı vücutta oluşan siyah nokta, sivilce ve akne gibi problemler, oksijen terapi uygulamasının yağ salınımını dengelemesinden dolayı ortadan kalkar.
 2. Dokuları canlandırıcı etki gösterir.
 3. Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini arttırır.
 4. A,C,E vitaminleri antioksidan etkisi gösteren vitaminlerdir.
 5. Cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar,
 6. Gözaltında oluşan torbalanmaları giderir,
 7. Güneş ve sivilce izlerinin açılmasını sağlar,
 8. Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma sağlanır,
 9. Cilt canlı, berrak ve pürüzsüz bir görünüm alır,
 10. Ciltteki sarkmaları ve deformasyona uğramış bölgeleri onararak,ciltte gergin bir görünüm oluşturur,
 11. Oksijenin özelliklerinden biri olan "yağ yakma" etkisinden dolayı, selülit giderme işlemlerinde ve vücut bakımlarında kullanıldığında son derece başarılı sonuçlar alınmaktadır.
 12. Cilt bakımlarında olduğu gibi vücut bakımı uygulamalarında da güvenle kullanılan oksijen, sarkmış dokuyu toparlayıp vücudu sıkılaştırmaktadır.