Kamuflaj

KamuflajMikropigmentasyon uygulaması ile cilde renk uygulaması yapılarak (kamuflaj) derinin daha normal görünmesi sağlanır.

Mikro pigment uygulaması nedir?

Cildimizde var olan skarlar izler veya renk tonlarında ki kalıcı bozuklukları, natürel tonda pigment uygulaması ile hatlarını gizlemek ve görünmez hale getirmektir.

Mikropigmentasyon uygulaması (kamuflaj) kimlere uygulanabilir?

Bir yara veya cilt anormallik olsa dahi, cildi repigmentation için uygun bir aday olmayabilirsiniz. Mikro pigment uygulaması için aşağıda belirten izlerden birine sahip olmanız gerekir:

  • Operasyon geçirmiş adaylar: yaranızın veya operasyonunuzun üzerinden en az 9-12 ay geçmiş ve cildiniz normale dönmüş olması gerekir. Pigment uygulaması iyileşmemiş ciltlerde daha da hasar vererek cilt biyolojisinin daha fazla bozulmasına neden olur.
  • (Not: Bu tür uygulamalarda, gözetiminde olduğunuz doktorun direktifleri doğrultusunda karar vermek ve uygulama yaptırmak gerekir.)
  • Kalıcı Makyaj KamuflajSkar izlerine kamuflaj uygulaması: Kamuflaj bir dövme tekniği değildir var olan skar üzerine gizleme yapılacaksa yapılacak alanın pürüzsüz ve düz bir zemin olması gerekir.Bu gibi izlerde uygulama öncesi o bölge bir aşındırma işlem uygulanarak cildi pürüzsüz hale getirdikten sonra uygulama yapmak gerekir.
  • Hiperpigmentasyonda kamuflaj: Cerrahi operasyonlar sonrasın özellikle esmer tenlerde hiperpigmentasyon yani kalcı lekelenme oluşabilir. Bu gibi durumlarda doktor tavsiyesine göre cilt rengi uygulaması ile, lekeler cilt rengine dönüştürülebilir.
  • Diğer uygulama alanları: Port şarap lekeleri, tedavi edilemeyen lekelenmeler, hipopigmentasyon, plastik cerrahi operasyonlar sonrası yapılan mikro pigment uygulaması hasta memnuniyetinin artmasını ve kalıcı memnuniyet sağlamada tıbbın yardımcısıdır.