Işık Peelingi

Işık PeelingiIşık peeling; ciltte oluşmuş lekeler ortadan kaldırmak ve cildi canlandırıp, aydınlık bir görüntü kazandırmak amacıyla uygulanmakta olan bir peeling türüdür. Güneş lekeleri, doğum sonrası lekeleri, sivilce ve akne lekeleri, pigmentasyon lekeleri, hamilelik döneminde özellikle yüzde oluşan koyu lekeler, melazma tipi lekeler ve yaşlılık lekeleri gibi cilt problemler için uygulanmaktadır. Işık peelingi, diğer tüm peeling çeşitlerinde olduğu gibi, yaz ayları boyunca ve hamilelik döneminde uygulanmamaktadır. Işık peelinginin amacı ciltteki melanin dağılımını homojen hale getirerek, cilt lekelerini ortadan kaldırmak ve cilde aydınlık bir görüntü vermektir.

Işık peelinginde kullanılan solüsyon arpa'dan elde edilmiştir. Işık peelinginde 3 farklı solüsyon kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak 20–30 dakika boyunca bu solüsyonlarla cilde işlem yapılır. Solüsyon işleminin ardından cilt üzerine peelingin bir parçası olan maske uygulaması yapılmaktadır. Maske uygulamaları sonrasında verilen ürünlerle, uygulama evde de desteklenmektedir. Işık Peelingi uygulaması, kişiden kişiye değişebilmektedir. Genelde tek seans uygulanan işlem, şayet kişinin cilt problemi yoğunsa 2 seans olarak ta yapılabilmektedir.

Işık peelingi yalnızca lekeler üzerinde değil, aynı zamanda cildin parlaması ve aydınlanması için de son derece etkili bir uygulamadır. Peeling uygulamasına başlamadan önce cilt temizlenir. Uygulama yaklaşık 10 ile 15 dakika civarında sürer.

  • Uygulama sırasında iki noktaya çok dikkat etmek gerekir.
  • Işık Peelingi uygulaması yapılan bölge 8 saat süreyle yıkanmaz.

Işık PeelingiPeelingi uygulayan uzmanın, uygulama yapılan kişiye verdiği destekleyici ürünler, uzmanın öngördüğü süre boyunca, evde kullanılmasına hassasiyetle riayet edilir.

Işık peelingi çok hassas ciltler üzerinde de kullanılabilen son derece güvenli ve sosyal hayatı engellemeyecek bir işlemdir.

Kliniğimizde yapılan ışık peelingi uygulamaları sırasında "MelanoPeel" ürünü kullanılmaktadır.

MelanoPeel ; her türlü cilt tipinde kullanılabilmektedir. Melanin pigmenti dolayısıyla oluşan lekeler üzerinde son derece etkilidir. Uygulamanın yapıldığı ilk hafta itibari ile sonuçlar görünmeye başlar, birinci ayın sonunda ise gözle görülür derecede iyileşme sağlanır. Cilt lekeleri ortadan kalkarken yerine temiz ve yenilenmiş bir cilt ortaya çıkar.

MelanoPeel ile yapılan uygulamaların %94'ünde son derece başarılı sonuçlar elde edilmiştir.