Radyofrekans

Cilt Gençleştirme RadyofrekansRadyo Frekans, elektrik akımını belirlenmiş bir frekansta elektrotların yardımıyla güvenli ve etkin bir biçimde vücuttan geçirip dokuların ısınmasını sağlayan oldukça etkili bir yöntemdir.

Elektrik akımı radyofrekans, sayesinde kapalı bir devre üzerinden akar ak cilt tabakalarından geçer ve tabakaların direnci doğrultusunda ısı üretir. Radyofrekans, bipolar radyofrekans ve tripolar radyofrekans olarak ikiye ayrılır.

Elektrik akımını 3 ya da daha fazla elektrot arasında odaklaştıran radyofrekans türü Tripolar Radyofrekanstır. Tripolar radyofrekans cihazlarıyla yapılan tedavilerin derinliği fazladır. Bu sebepten dolayı tripolar radyofrekans cihazlarıyla daha derin doku tedavisi yapılabilmektedir. Tripolar radyofrekans cihazları yağ hücrelerinin yıkımını sağlayarak, bölgesel olarak incelme, parçalanması zor olan yağların ortadan kaldırılması amacıyla kullanılır. Tripolar RadyoFrekans ta enerji yalnızca uygulama bölgesinde kalır. Sistem eşzamanlı olarak, cildin üst tabakalarında, epidermis üzerinde herhangi bir yaralanma durumuna sebebiyet vermeden ısı üretimi gerçekleştirir. Oluşan bu ısı elastin vekolajen liflerinin kasılmasını sağlayarak üretimini artırır.

Bipolar Radyofrekans cihazlarında tedavi derinliği daha azdır. Bu nedenle selülit tedavisi, cildin sıkılaştırılması ve toparlanması ve vücuda daha düzgün bir şekil vermek amacıyla kullanılmaktadır.

RADYOFREKANS HANGİ AMAÇLA KULLANILIR?

TripolarCilt yaşlandıkça, kolajen liflerde meydana gelen kayıplar ve fibroblast aktivitesindeki yavaşlama nedeniyle cilt yüzeyinde ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Cildin elastik fiberleri kolajen ve elastin, bir cilt hücresi olan fibroblast tarafından üretilir. Radyofrekans bakımları kolajen liflerin üzerinde ıstım oluşturur. Bu ısıtım yeterli seviyeye ulaştığında ise, lifler üzerinde salınım başlatır. Salınımı takiben kolajen lifler birbirlerine dolanarak yumrular oluşturacak ve bu sayede cildin anında toparlanmasını sağlayacaktır. Bu durum radyofrekansın kısa sürede yarattığı etkidir. Radyofrekans seansları devam ettiğinde ise uzun vadeli sonuçlar görülür. Bu sonuçlar; kaliteli fibroblast hücrelerinin sayısında artma ve tüm uygulama yapılan bölgede, gözle görülür ve kalıcı sonuçların elde edilmesidir.

RADYOFREKANS NASIL UYGULANIR?

Tripolar RadyofrekansRadyofrekans uygulaması haftada bir veya iki olmak üzere 6 seans olarak uygulanır. Dekolte dahil uygulama süresi 15 dakikadır. Uygulama gliserinle yapılır. Gliserin ısının cildin üst dokusunda daha az hissedilmesini ve sabit kalmasını sağlar. Radyofrekans işlemi ağrısız bir işlemdir. İşlem yapıldıktan sonra, ısıya bağlı olarak uygulama yapılan bölgede, çok kısa sürede ortan kalkacak hafif bir kızarıklık oluşabilir.