Fotolazer Uygulamaları

FOTOLAZER

Fotolazer UygulamalarıYaşlanma, kompleks biyolojik bir süreçtir. Yaşlanmış derideki problemler, kronolojik yaşlanmadan ziyade foto yaşlanma sonucu da ortaya çıkarlar ki bu değişiklikler özellikle üst ve orta deri tabakalarında atrofi denilen doku kaybı ya da azalması şeklinde olmaktadır. Cildimize kalın, sıkı, ve elastik görünüm veren derinin temel maddesi kollajendir. Çocukluğumuzda oldukça kalın, sıkı, ve elastik olan cildimiz kollajenin zamanla azalması, sigara ve güneşin zararlı etkileri, beslenme alışkanlıkları ile genetik etkenler gibi bir çok faktöre bağlı olarak inceliyor ve gevşiyor. Bunun sonucunda yüzümüzde mimiklere bağlı kırışıklıklar ve yer çekimi nedeniyle sarkmalar oluşuyor. Oysa hepimiz uzun yıllar gergin ve kırışıksız bir cilde sahip olmayı arzuluyoruz. Bu hayal günümüzde ilerleyen tıbbi kozmetik teknolojinin sayesinde gerçeğe dönüşebiliyor..

Cildin yapısını ve görünümünü düzeltmek için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Kremler, serumlar, maskeler, soyma ve enjeksiyonlu tedaviler ilk akla gelen yöntemlerdir. Ancak etkinliği ve kişinin cildinde sosyal hayatını etkileyecek bir ize neden olmaması sebebiyle son yıllarda lazer ile cilt yenileme yöntemi oldukça önem kazanmıştır.

Bugün cilt gençleştirme ya da rejuvenasyon diye de adlandırılan bu yöntem ile kullanılan lazer enerjisi sayesinde ciltteki yaşlılık belirtilerini azaltmak, orta ve ince kırışıkları gidermek, cildin tonunu düzelterek nem oranını artırmak, daha sağlıklı-canlı-iyi bir görünüme kavuşmak mümkün.

Fotolazer Nasıl Etki Eder?

Cilt altı dokudaki kollajen üretimi ve yıkımı denge halinde seyrederken 25 yaşından sonra bu denge yıkım lehine bozulur. 40 yaşından sonra kollajen üretimi iyice azalır. Fotorejuvenasyon uygulaması ile deri altında hafif bir termal zedelenme oluşturulur. Zedelenme sonrasında ciltte kollajen üretimi artar. Dolayısıyla özellikle göz ve dudak çevresindeki (mimik kaslarının kasılmasına bağlık olmayan) yüzeysel ve ince kırışıklıklar Fotolazer yöntemiyle giderilebilmektedir. Fotolazer uygulaması yapılan ciltteki kırışıklıklar azalıp yok olur, cilt gerginleşir, gözenekleri sıkılaşır. Fotolazer uygulamasıyla aynı zamanda ciltteki düzensiz leke ve damarları ortadan kalkar, renk ve ton farkları azalır. Fotolazer uygulaması ile cilt yenileme ayrıca, yüzdeki sivilce izleri, yaşlılık ve gebelik lekeleri, ince kırışıklıkların yanı sıra göğüs dekoltesindeki leke ve kırışıklıklar, eldeki kırışıklık ve lekelerde de uygulanabilmektedir.

Fotolazer uygulaması ile cilt daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur ve tedavideki en önemli nokta tüm bunlar olurken kişinin sosyal hayatı hiç etkilenmez, Fotolazer uygulaması kişiyi yaşamdan soyutlanmaz.

Fotolazer Uygulamalarında Başarı Sağlamak İçin Kaç Seans Gerekir?
Genellikle 3–5 seans fotolazer uygulaması yapmak en iyi sonuçları verir. Cilt yenileme sonuçları tedaviden sonra 6 ay -1 yılda görülebilir.

Fotolazer UygulamalarıFotolazer Uygulamalarında Seans Araları Ne Kadar?
Fotolazer seansları3-4 haftada bir tekrarlanır. Seanslar ortalama 15–20 dak sürer.

Fotolazer Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanması gerekir.

Fotolazer Uygulamasının Yan Etkisi Var mıdır?
Fotolazer Uygulamasının hafif bir kızarıklık dışında hiç bir yan etkisi bulunmaz. Çok nadiren yüzeysel kabuklanma görülebilir, ancak iz bırakmadan iyileşir.

Başka Tedavilerle Kombine Edilebilir mi?
Botox, dolgu, kimyasal Peeling, mezolifting ile kombine edilerek etkinliği artırmak mümkün.

Polikliniğimizde, son teknolojik donanıma sahip Gemini (Nd-YAG ve KTP) iki dalga boyunun mükemmel sinerjisine sahiptir. Bu lazer sisteminde, 21 farklı endikasyon için dermatolojik uygulama yapılabilir. Gemini, bu uygulamaların her birine ait 21 adet Amerikan Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA) onayına sahip tek lazer sistemidir. 42 değişik spot genişliği sayesinde sadece istenilen bölge etkilenir. Komplikasyon riski minimumdur.