Tripolar Radyofrekans

Tripolar RadyofrekansCilt gevşemeleri, sarkmalar ve selülitli görüntünün ortadan kalkmasında son derece etkili olan Tripolar Radyofrekans, zayıflama, sıkılaşma ve vücut formunu koruma işlemlerinde kullanılan en son teknolojilerden biridir. 3 ayrı uca sahip olan Tripolar Radyofrekans cihazı, enerjiyi mevcut bu 3 uç arasında dolaştırarak, cilt hücreleri içindeki su moleküllerini harekete geçirir. Hareket halinde olan su molekülleri ise cilt hücrelerinin sıkılaşmasını sağlar. Tripolar Radyofrekans ilk uygulamadan hemen sonra gözle görülür etkiler oluşturur. Cerrahi bir tedavi olmayan bu yöntem sayesinde, ciltte meydana gelmiş sarkmalarda, gevşemiş dokularda etkili bir düzelme gözlenirken, selülit oluşumunun sebep olduğu "portakal kabuğu görünümü" de ortadan kalkar.

Tripolar Radyofrekans cihazının yaydığı radyo dalgalarının yalnızca yüzeysel etkileri değil derin etkileri de mevcuttur. Tedavi sırasında Tripolar radyo dalgaları, cildin derin tabakalarına kadar ulaşarak, bu katmanlardaki yağ dokularının azalmasını sağlar.

Tripolar Radyofrekans yalnızca bir başlıkla, hem yüzeyel hem de derinlemesine etki ederek bu katmanlardaki bağ dokularının ısınmasını ve dokuların kendisini yenilemesini sağlar.

Seans sayısı, kişinin yağlılık oranına göre belirlenen Tripolar Radyofrekans tedavisi, her cilt tipine ve kadın erkek herkese uygulanabilmektedir.

TripolarTripolar Radyofrekans yalnızca cilt yüzeyinin altında bulunan yağ dokularını ısıttığı için yanık gibi bir komplikasyona rastlanmaz. Uygulamanın hemen sonrasında cilt üzerinde hafif bir kızarıklık ve sıcaklık hissedilir, ancak tedaviyi takip eden saatte bu etkiler ortadan kalkar. Uygulamayı takip eden saatlerde kişi sosyal hayatına geri dönebilir.