Pasif Jimnastik

Pasif JimnastikPasif jimnastik, diyet programlarıyla birlikte kaybedilen kiloları takiben vücutta oluşan sarkmaları düzeltmek ve vücudu sıkılaştırmak için kullanılan son derece etkili bir yöntemdir. Aynı şekilde pasif jimnastik bir diyete devam ederken uygulandığında ise sorunlu bölgelerde cm olarak incelme yaşandığı gözlenir. Pasif jimnastik aletleriyle sorunlu bölgelere uygulanan faradik akım, yağlanmanın yoğun olduğu bölgede bulunan yağ hücrelerini parçalayarak etkisini gösterir.

Pasif jimnastik uygulaması, kaslarda hareketliliği artırması sebebiyle, selülitlerin yok edilmesi amacıyla da kullanılan etkili bir yöntemdir. Kullanımı oldukça kolay olan bu aletler, rahat kullanımı nedeniyle tüm yaş guruplarının tercih nedenidir. Pasif jimnastik uygulamasına başlamadan önce bir uzman eşliğinde aletler incelenir bu sayede sorunlu olan bölgeye odaklanma sağlanır. Pasif jimnastik herhangi bir zorluğu olmadığı gibi vücutta acıya da sebep olmamaktadır. Uygulama, kişiye özel olarak uygulanan ve1 saatte tamamlanan kısa seanslar şeklinde yapılır. Pasif jimnastikten en yüksek verimi almak için, seans sayısı muhakkak bir uzman tarafından belirlenmelidir.

Pasif jimnastiğin vücuda etkisi, kalçada erime, bacaklarda sıkılaşma, bedende incelme, göbekte, belde ve midede toparlanma şeklinde görülmektedir. Ayrıca kadınların doğum sonrasında oluşan sarkmaların ortadan kaldırılması için de, pasif jimnastik son derece etkilidir.