Cool Tech

Tek seans yapılan Cool Tech (Kriyolipoliz) uygulamasından sadece birkaç hafta sonra beklenen mükemmel sonuçlara ulaşılır.

cool tech

BÖLGESEL YAĞLANMA NEDİR?

Deri altı yağ dokularımızda, yağ tabakalarını dikine kesen ve deriye uzanan bağ dokusu lifleri vardır. Bu liflerin arasında ve çevresinde yağ dokusu bulunmaktadır. Yağ tabakasının ve yağ hücrelerinin çapı ve yüksekliği ile bu liflerin uzunluğu aynı olduğu sürece herhangi bir sorun oluşmazken; çeşitli nedenlerle bu liflerin kısalması ya da kalınlaşması selülit ve bölgesel yağlanma oluşumuna neden olur. Bu liflerdeki değişimler ise, hormonal sebeplere, genetik faktörlere, dolaşım bozukluklarına, dengesiz beslenmeye, psikolojik etkilere, sürekli oturarak çalışmaya ve hareket azlığına bağlı olarak gelişebilir.

Sanıldığının aksine şişmanlık, bölgesel yağlanmanın kesin sebebi değildir. bölgesel yağlanma cildin deri dokularını etkileyen, temelde hormonal kökenli özel bir bozukluktur, zayıf kişilerde de görülebilir ancak kilolu kişilerde fazla kiloların vücuda yayılması ile birlikte bölgesel yağlanma, bacak, kalça, baldır gibi bölgelerde görülmeye başlar.

Bölgesel yağlanma şikâyeti olan kişilerin, bu şikâyetlerinden kurtulmak için başvuracağı bazı “bölgesel incelme programları” bulunmaktadır. Bölgesel incelme programları; vücudun, göbek, bel, basen bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için kullanılan yöntemlerdir. Bu yöntemler ile özellikle diyet ve spora rağmen kurtulunamayan yağ birikimleri yok edilebilmektedir.

Orantılı, sıkı ve fit bir vücut kavuşmak isteyen kişiler, bir uzmanın desteği ve bölgesel incelmeye özel cihazlar yardımıyla uygulayacakları bölgesel incelme programları ile bu tür problemlerinden kurtulup, ideal ölçülerine kavuşabilmektedirler.

BÖLGESEL İNCELMEDE EN ETKİLİ YÖNTEM: COOL TECH (KRİYOLİPOLİZ)

Ameliyatsız soğuk liposuction yöntemi olarak adlandırılan Kriyolipoliz (CoolTech) uygulaması, vücuttaki istenmeyen fazla yağ dokusunu, son derece etkili bir yöntem olarak kabul edilen kontrollü cooling/soğutma sistemiyle küçültülür. Kriyolipoliz cerrahi olmayan bir uygulama olduğu için anestezi kullanılmaz ve iyileşme sürecine de ihtiyaç duyulmaz. Kişi, uygulama sonrasında hemen sosyal hayatına geri dönebilir.

Kriyolipoliz uygulamasında, vakum destekli, selektif bir soğutma/cooling yöntemi kullanmaktadır. Vakum, yağ dokusunun bulunduğu bölgeye indiğinde orada ‘dondurucu’ bir etki meydana getirerek yağlanma sorunu yaşanılan bölgedeki yağ hücrelerinin ‘işlevlerini kaybetmelerine’ sebep olur. Tedavi bölgesindeki işlevlerini kaybetmiş yağ hücreleri de, metabolizmanın normal işleyiş sürecinde, lenf dolaşımı yoluyla vücuttan atılır.