Mevsim Değişti Hangi Ürünü Kullanmalıyım?

LEKE TEDAVİSİNİN TAM ZAMANI

Ciltteki renk değişikliklerine cilt lekeleri adı verilir. Ten rengimizi oluşturan melanin pigmentinin aşırı biçimde salgılanması ciltte koyu renkli lekelerin oluşmasına (hiperpigmentasyon) neden olur. Kadınlarda, erkeklere nazaran daha sık görünen cilt lekeleri, yüz bölgesinde, alın, yanaklar ve dudak üstünde sıklıkla görülmekle birlikte, vücutta, göğüs, sırt, omuzlar ve el üstünde de görülebilmektedir.

Cildimizde görülen lekeler çok çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedirler. En yaygın görülenleri sırasıyla;

  • Güneşe Bağlı Oluşan Cilt Lekeleri
  • Melazma (Klozma, Hamilelik Maskesi)
  • Fotoalerjik Reaksiyonlar
  • Solar Lentigo (Yaşlılık Lekeleri)
  • Yara İyileşmeleri Sonrasında Oluşan Lekeler
  • Çil’lerdir.

Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

Cildimizde oluşan lekeler çeşitli medikal estetik uygulamalar ve leke tedavisine spesifik üretilmiş prepatlarla tedavi edilebilmekte ve son derece başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Günümüzde leke tedavisinde, dermabrazyon, mikrodermabrazyon, kimyasal peeling, kryterapi, lazer, fraksiyonel lazer gibi medikal estetik uygulamalar sıklıkla kullanılmaktadır.

Yapılan bu işlemlerle cilt kimi zaman soyulmakta kimi zaman ise peeling uygulaması ile lekeli bölgelerdeki cildin tasfiyesi sağlanmaktadır.

Leke tedavisinde kullanılan bir diğer etkili yöntem ise leke tedavisi için üretilmiş özel içerikli leke ürünleridir. Leke ürünleri ile cilde yerleşmiş lekelerin azalması ve yok olması sağlanırken baskılayıcı özellikleri ile yeni lekelerin oluşması da engellenebilmektedir.

Genel olarak lekelenme ne kadar yüzeysel ve ne kadar yeni ise tedaviye yanıt o derece başarılı olacaktır. Bu konuda uzman görüşüne başvurmak, yıl boyu cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak, soyucu ajanlar ve aşırı pigment oluşumunu kontrol altına alan idame ürünler kullanmak, leke sorununu çözmeye ve oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

lightner_series_creeam_art

Güneş ışınları, bazı renkli kozmetikler, hormonlarımız, ilerleyen yaş; ton farklılıkları, büyüyen çiller-lekelere sebep olur. Yaz boyu direkt güneş ışınlarına maruz kalındığı için, bu lekeler artar. Ciltteki bu renk düzensizliklerini Dünyanın en prestijli laboratuvarlarında etkinliğini ispatlayan “Ceres Dermal Lightener Series Anti Spot Cream” ile giderebilirsiniz.

Cildi aydınlatan, mevcut lekeleri gideren ve yenilerinin oluşumunu engelleyen “Ceres Dermal Lightener Series Anti Spot Foam” ton farklılıklarını dengeleme, ölü hücreleri temizleme ve cildi tazeleme işlevlerine de sahip.

Leke tedavisinin tamamlayıcı ürünü olan Ceres Defensive Series Plus White Leke önleyici ve antioksidan içerikli Ceres Sun Screen SPF 50 Plus White güneş koruyucu; UV-A UV-B ışınlarına karşı yüksek oranda koruma sağlarken, içeriğinde bulunan klinik çalışmalı aktifler ile melanin oluşumunda etkili olan tyrosinase enzimini inhibe ederek leke oluşumunu önlemeye, cildin doğal rengini korumaya ve güneşe bağlı hiperpigmentasyonun (cilt lekeleri) giderilmesine yardımcı olur.

sun_screen_50_art_DUZELTME

bg

sosyal 1 sosyal 2 sosyal 3